مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

پرستاری در منزل و خدمات مراقبت سالمند

مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران

با بیست سال سابقه مدیریت در امر مراقبت از سالمند در منزل و ارائه خدمات شخصی ایشان توانسته ایم رضایت استفاده کنندگان از سرویسهای خود را به صورتی اعمال کنیم که تبلیغ دهان به دهان در صدر اعتماد قرار گرفته ، لحاظا چون نیاز تخصصی خدمات پرستاری در منزل هم نیاز بود مفتخر به دریافت پروانه خدمات پرستاری از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی شده ایم
ادامه مطلب

مراقبت سالمندان در منزل

رسمی با شماره ثبت و دارای کد ملی
ادامه مطلب

مرکز تخصصی پرستاری و پزشکی در منزل

با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی AIDA
ادامه مطلب

مرکزخدمات پرستاری ، پزشکی در منزل 

ارائه خدمات پرستاری در منزل ، مراقبت سالمند و کودک ، پرستاری بیمار و کلا رسیدگی به نیازها و اطوار سالمندان و بیماران در منزل

( شبانه روزی )

مراقبت و پرستاری سالمند ، بیماروکودک در منزل بهصورت شبانه روزی و نیم وقت

 

 

اطمینان ، اعتبار ، سابقه

سالهاست افتخار ماست

خدمات مرکز پرستاری در منزل

مراقبت سالمند
واحد فوق آماده اعزام نیروهای با تجربه جهت ارائه خدمات شخصی ومراقبت سالمند در منزل ، همراهی و رسیدگی به کلیه اطوار و نیازهای شخصی سالمند در منزل میباشد.
واحد پرستاری تخصصی
واحد فوق با افتخار اخذ پروانه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماده ارائه خدماات پرستاری در منزل به شرح زیر در منزل میباشد .
توضیح مهم
نیروهای اعزامی از طرف واحد خدمات شخصی سالمندان به عنوان مراقب سالمند در منزل ، تحت هیچ شرایطی اجازه دخالت در امر درمان را نداشته و در صورت نیاز به سرویسهای تخصصی میبایست با واحد نرسینگ جهت اعزام پرستاران و پیراپزشکان اقدام گردد .

مراحل اعزام پرستار سالمند در منزل

 

مرحله اول مرحله دوم مرحله سوم
مرحله چهارم
ابتدا تماس با مرکز اعلام دقیق شرح حال ، شرایط و نیاز سالمند در منزل و انعکاس نحوه عملکرد مرکز و توافق ابتدایی انتخواب نیرو منطبق بر درخواست با توجه به تجربه افراد و سابقه کاری نیروها . اعلام موارد و مشخصات ، مقرر کردن زمانی جهت مصاحبه .اعزام جهت مصاحبه شروع کار نیروی مراقب برای سالمند در منزل چند روز به صورت آزمایشی پس از دوره آزمایشی و به وجو آمدن رضایت سالمند و بستگان از نیروی اعزامی و توافق  طرفین جهت عقد قرار داداقدام میگردد.

 

مراقبت سالمند             

مراقبت سالمند در منزل و پیشگیری موارد . سقوط از شایع ترین وجدی ترین مشکلات سالمند در منزل است .پس از ۶۰ سالگی وبا افزایش سن، میزان شیوع آن شدید ترو عوارض ناشی از آن بیشتر می شود. آسیب های غیر عمد وناخواسته پنجمین علت مرگ در سالمندان در منزل راپس از علل قلبی و عروقی ،سرطان ها ،سکته های مغزی وبیماریهای تنفسی تشکیل می دهند .سقوط ،علت ۹۰%شکستگی های مچ دست ولگن در سالمند در منزل است .در سالمندان ۷۰-۶۵ ساله، از هر دویست مورد سقوط،یکی منجر به شکستگی استخوان ران می شود ودر سالمند در منزل تا ۸۵ سال، از هر ۱۰ مورد یکی منجر به شکستگی استخوان ران می شود. متاسفانه ۲۵%سالمندانی که دچار شکستگی ران شده اند ،در مدت شش ماه پس از آن فوت می کنند و۲۵%نیز به مراقبت های پرستاری در منزل در همه عمر نیاز پیدا خواهند کرد.عوارض جدی تر سقوط ،مانند شکستگی ها (بویژه در نواحی ران یا مچ دست )،زخم ها ،نیاز به بستری و...،هزینه های اقتصادی زیادی برای فرد سالمند در منزل ،خانواده وجامعه به دنبال دارد. پس از افتادن هم چنین ممکن است سالمند در منزل قادر به برخاستن وادامه فعالیت هایش نباشد ومدت طولانی بستری شود.این موضوع ،احتمال بروز عوارض ناشی از بی حرکتی طولانی مدت چون از دست دادن آب بدن، هیپوترمی، زخم های بستر وپنومونی را افزایش می دهد.تقریبا پنج در صد سالمندانی که سقوط می کنند، نیاز به بستری در بیمارستان دارند.از علل شایع انتقال سالمندان درمنزل به مراکز نگهداری دراز مدت است.افتادن علاوه برآسیب های جسمی وفیزیکی، پی آمد های روحی-روانی واجتماعی نیز دارد. مشکلاتی مانند ترس سالمند در منزل و نیاز به مراقبت و داشتن پرستار خصوصی ، منجر به کاهش اعتماد به نفس سالمند در منزل برای راه رفتن مستقل می شود.در نتیجه موجب کاهش چشم گیر کارایی وعملکرد مستقل بیمار خواهد شد عوامل خطرناک:سالمندان در منزل ممکن است چندین عامل خطر،هم زمان وجود داشته باشد و عوامل خطر ساز اثر یک دیگر را تشدید می کنند. یعنی هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد ،خطر نیز به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت واحتمال سقوط های مکرر را در افراد،بالا می برد. مهم ترین وشایع ترین عوامل سالمند در منزلعوامل درونی

۱-تغییرات فیزیولوژیک (سن بالای ۸۰ سال ،ضعف قدرت عضلانی 

۲-مشکلات پزشکی (اختلا لات شناختی،سکته ،آرتریت 

۳-اختلال در تعادل وراه رفتن

۴-اختلالات بینایی وشنوایی عوامل بیرونی ۱-مصرف داروها

۲-عوامل اجتماعی (سابقه زمین خوردن قبلی،تنها زندگی کردن و.....)

۳-وسایل نامناسب (کفش، عینک و.....)

۴-عوامل محیطی (نور ،لغزندگی و.....) از این عوامل که حاصل ارزیابی سالمندان به صورت کامل است ،تعدادی قابل اصلاح می باشند مثل ضعف عضلات ،عوارض دارویی،افت فشار خون و...ودر مواردی امکان اصلاح آن ها وجود ندارد مثل فلج اندام ،کوری،سن بالا، ...ولی به هر حال یافتن همه ویا اکثر آنها برای برنامه ریزی روش های درمانی مناسب اهمیت دارند .گاهی اوقات در بررسی وارزیابی دقیق می توان مهم ترین عوامل خطر را از بین چندین مورد مشخص نمود .در این صورت برنامه ریزی برای کاهش سایر عوامل ،به درمان واصلاح عامل اصلی خطر برای سالمند در منزل بستگی دارد. دمانس ونقش آن میزان بروز سالانه ی سقوط در سالمند مبتلا به دمانس۸۰%-۷۰%گزارش شده است ،دمانس خطر شکستگی هیپ را ۴-۳ برابرومیزان مرگ شش ماهه پس از شکستگی را در سالمند به این اختلال در مقایسه با سالمندا سالم سه برابر افزایش می دهد. اقدامات پیشگیرانه ومداخلات درمانی در سالمندانروش های درمانی متعددی برای پیشگیری از مشکلا سالمند در منزل وجود دارد که برخی ازآنها عبارتنداز:الف –آموزش واصلاح الگوهای راه رفتن ودر صورت لزوم تجویز وسایل کمکی مانند عصا و.....ب-بررسی وایجاد تغییرات لازم در مورد داروهای مصرفیج-آموزش های ورزشی مناسب ،با تاکید برحفظ وتقویت تعادل وافزایش قدرت عضلانی سالمندد- درمان وآموزش نحوه ی کنترل افت فشار خون وضعیتی (در صورت وجود )و- درمان مشکلات پا وتوصیه به استفاده از کفش مناسب برای سالمندر- درمان مشکلات قلبی –عروقی به ویژه آریتمی هاز- مصرف غذاهای حاوی کلسیم وویتامین دی ،درمان پوکی استخوان ومصرف نکردن الکل توصیه می شود برای سالمند . نتیجه گیری ونکات کلی:

۱- گرچه مشکلات سالمند در منزل مسئله ای نسبتا شایع است ولی بیشتر سقوط ها منجر به آسیب جدی نمی شوند .

۲- در خانم ها ی سالمند شایع تر از آقایان است وبا افزایش سن احتمال آن بیشتر می شود.

۳- افتادن مکرر سالمند نباید تصادفی تلقی شوند.

۴- نزدیک به دو سوم سالمندانی که یک بارزمین خورده اند ،در طی ۶ ماه بعد نیز مجددا دچار سقوط خواهند شد.

۵- خطرات وعوارض موارد سالمندان شامل کاهش اعتماد به نفس ،از دست دادن استقلال شخصی وشکستگی بویژه در کسانی که دچار پوکی استخوان هستند می باشند .

۶- امکان پیشگیری در سالمندان و یا کاهش عوارض ناشی از آن ،با به کار گیری تغییرات ساده ی وجود دارد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved