مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

میوه یکی از گروههای مهم هرم غذایی است برای سالمند در منزل که به دلیل دارا بودن مواد مغذی گونا گون مثل ویتامینهای گروه B ،ویتامینA،C و املاح معدنی از جمله آهن، منیزیم، پتاسیم و همچنین مواد آنتی ا کسیدانی از جمله فاونوئید و کاروتنوئید میتواند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های غیر وا گیر سالمندان از جمله فشار خون بالا، اختلالات چربی خون، بیماریهای قلبی و عروقی، سرطان و دیابت نوع دو دارند.

میوه ها پیام آور سلامتی پیشگیری از سرطان برای سالمندان : میوههای زرد، نارنجی و قرمز منبع غنی از بتا کاروتن هستند. این ماده در بدن تبدیل به ویتامینA میشود که نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان دارد. میوه هایی مانند انبه، طالبی، خرمالو، زردآلو، موز، طالبی، هلو، ازگیل و آناناس منبع غنی بتا کاروتن هستند. همچنین تمام میوه ها منبع خوبی از ویتامین C هستند. این ویتامین به عنوان یک آنتی ا کسیدان در تقویت سیستم ایمنی سالمند در منزل و مبارزه با رادیکالهای آزاد که عامل ایجاد سرطانها هستند نقش بسزایی دارد. ویتامین C علاوه بر نقش مهمی که پیشگیری از سرطان دارد در تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماریها، ترمیم زخمهای سالمند در منزل ، افزایش جذب آهن و پیشگیری از کمبود آهن و کمخونی ناشی از آن هم اهمیت بسزایی دارد.

کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا در سالمندان : میوهها دارای عنصری به نام پتاسیم هستند. پتاسیم یکی از اماح معدنی مهم برای بدن است که کمبود آن در بدن می تواند زمینه ساز ابتا به فشار خون بالا باشد. بنابراین با مصرف روزانه میوه هایی همچون موز، گریپ فروت، زردآلو و طالبی میتوانید خود را در برابر بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون بالا ایمن کنید.

کاهش خطر ابتلا به دیابت در سالمندان : میوه ها به دلیل دارا بودن فیبر باال میتوانند با کاهش جذب و کاهش روند آزاد شدن قند در خون احتمال ابتا به دیابت را کاهش دهند. البته افراد دیابتی باید در مصرف میوههای خیلی شیرین مثل انگور، انجیر، خربزه و... اعتدال را رعایت کنند.

بیماری های قلبی - عروقی در سالمندان : فیبر موجود در میوهها طی مکانیسمهایی باعث کاهش تری گلیسرید و کلسترول بد خون میشود و در نتیجه خطر بیماریهای قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

سلامت پوست و مو در سالمندان : آنتی ا کسیدان ها از جمله ویتامین C و A نقش مهمی در حفظ سامت و شادابی پوست و مو دارند. ویتامین A به عنوان یک آنتی ا کسیدان قوی با افزایش رشد سلول های پوست باعث حفظ سامت پوست و مو میشود. این ویتامینها با مصرف روزانه سبزیها و میوههای تازه تامین میشوند.

حفظ قدرت بینایی سالمند در منزل : ویتامین A برای بهبود بینایی افراد در نور کم مثل شب و حفظ سامتی سطح چشم نقش بسزایی دارد. بنابر این میتوانید با مصرف میوههای غنی از بتا کاروتن که در بدن به ویتامینA تبدیل میشوند، به سامت میوه یکی از گروه جمله ف مهمی در پیشگیری از بیماری جمله فشار خون بالا، اختهایی همچون موز، گریپ فروت، زردآلو و توانید خود های قلبی و عروقی و فشار به دیابت: میوهها به دلیل دارا بودن فیبر باال میتوانند با کاهش به عنوان یک آنتی ا کسیدان قوی با افزایش رشد امت پوست و مو میشود. این ویتامینها با های تازه تامین میشوند. برای بهبود بینایی امتی سطح توانید با های غنی از بتا کاروتن که در بدن امت و افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری از کمبود آهن و کمخونی ناشی از آن هم اهمیت بسزایی دارد. کاهش خطر ابت به نام پتاسیم هستند. پتاسیم یکی از ام مهم برای بدن است که کمبود آن در بدن می تواند زمینه ساز ابت بینایی خود کمک کنید.

قندی که در میوهها وجود دارد بیشتر از نوع فروکتوز است. توصیه می شود که همه افراد به خصوص سالمندانی که مبتا به کبد چرب یا دچار تریگلیسرید بالا یا مبتلا به دیابت هستند از خود میوه به جای آبمیوه استفاده کنند زیرا مصرف خود میوه به دلیل دارا بودن فیبر باعث کاهش تری گلسیرید و تنظیم قند خون میشود. پرستار سالمند در منزل چه قدر میوه میبایست برای سالمند سرو کند؟ همه ما در طول روز باید بین 2 تا 4 واحد میوه مصرف کنیم. هر واحد میوه حاوی 60 کیلو کالری انرژی، 15 گرم کربوهیدرات، 3 گرم پروتئین و 2 گرم فیبر دارد. هر واحد میوه از گروه میوهها برابر است با: یک عدد میوه متوسط )سیب، موز، پرتقال یا گابی( یا نصف گریپ فروت یا نصف لیوان میوههای ریز مثل توت، انگور، انار یا نصف لیوان میوه پخته یا کمپوت میوه یا یک چهارم لیوان میوه خشک یا خشکبار یا سه چهارم لیوان آب میوه تازه و طبیعی تهیه و تنظیم : سپیده دولتی، سید عارف مومنی بینایی خود کمک کنید. دچار تری از خود میوه به جای آبمیوه استفاده کنند زیرا مصرف

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved