مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

                                                      مرکز خدمات پرستاری و مراقبت سالمند و بیمار در منزل 

                                           

                                        http://www.parastarha.com/

 


برای خدمات نگهداری سالمند در منزل ویا استفاده از پرستار خصوصی ویا نگهداری و مراقبت از کودک در منزل بهتر است از مراکز معتبر و مورد اعتماد کمک بگیرید و سعی کنید افرادی کاردان و شایسته انتخاب کنید با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم
فرزندان بزرگ می شوند و دنبال زندگی خود می روند. پدر و مادر هم بعد عمری تلاش سالمند شده اند و در آشیانه خالی تنها می مانند. این تنهایی درست وقتی است که این عزیزان نیاز مبرم به کمک و مراقبت دارند.
البته سالمندان در منزل داخل ایران ما به تنهایی سالمندان در کشورهای غربی نیستند و فرزندان، اقوام و گاهی هم آشنایان نزدیک مراقبت ازسالمندان در منزل و سرزدن به آنها را فراموش نمی کنند ولی در سال های اخیر شاهد مهاجرت فرزندان به شهر و کشورهای دیگر یا دغدغه و مشغله های شغلی و زندگی آنها هستیم که باعث شده فاصله بین والدین و فرزند زیاد شود و خانواده ها به فکر کمک از ارگان های یاری رسان به سالمندان در منزل بیفتند و از مرکز پرستاری و مراقبت سالمند در منزل کمک بگیرند اینجاست که اهمیت ویزیت پزشک در منزل و حضور مراقب در منزل سالمند آشکار می شود.
انوع خدمات در منزل برای سالمندان وجود دارد:
۱- خدمات اجتماعی: در بعضی از کشورها نه در ایران تیم های سیار وابسته به شهرداری یا بنیادهای امور خیریه وجود دارد و کارهای روزمره سالمندان که خودشان از عهده آن بر نمی آیند مانند خرید و… را انجام می دهند.
۲- خدمات بهداشتی: شامل خدمات نگهداری ، مراقبت و پرستاری برای سالمندان در منزل است که به دلیل شرایط جسمانی نیاز به مراقب در منزل دارند که بحث اصلی مطلب ماست.
طیف وسیعی از سالمند در منزل زندگی می کنند. خدمات مرکز پرستاری در منزل عامل مهمی در جلوگیری از سپردن افراد مسن به خانه سالمندان می باشد. البته خدمات نگهداری فقط مختص سالمندان در منزل نیست و معلولان نیز چنین خدماتی را دریافت می کنند. خدمات نگهداری سالمندان در منزل ازمراقبت ویزیت ساده شروع می شود تا خدماتی که اورژانسی تر است.
ویزیت پزشک در منزل به صورت ادواری است و براساس نیاز بیمار تعداد دفعات آن مشخص می شود. خدمات پرستاری در منزل هم شامل انجام آزمایش های ساده در منزل، پانسمان، خونگیری، گذاشتن سونداژ یا لوله داخل معده و حفاظت از سالمند برای جلوگیری از زخم بستر و… است.
پرستار سالمند در منزل یا مراقبت از سالمند در منزل که انتخاب می شود باید تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد چون علائم بیماری های سالمندی مشابه افراد جوان نیست .
مراقب سالمند در منزل که انتخاب می شود خیلی باید احتیاط کند و چیزی را تغییر ندهد مثلا داروی بیماری را تعویض نکند ، چون سالمندان در منزل مشکلات عدیده ای دارند و ممکن است داروی جدید خطربرای آنها ایجاد کند. فرض کنید بیمار دچار نارسایی کبدی است.
برای سالمندان در منزل که دچار نارسایی کلیوی هستند هم باید به نوع داروی تجویزی دقت کرد. دارو برای بیماران دچار نارسایی کلیه نباید متابولیسم کلیوی داشته باشد. تداخلات دارویی بحث ییچیده و مشکلی است و تنها پزشکان در این باره صلاحیت تجویز دارند .
سالمندان در منزل باید و پرستار خود را بشناسند و مؤسسه پرستاری وظیفه این امر را دارد .
هر سالمند در منزل باید یک پزشک شخصی با تجربه در زمینه مراقبت از سالمندان در منزل داشته باشد.
از آوردن مراقب های متعدد به منزل سالمند خودداری کنید
شرکت پرستاری در منزل که چنین خدماتی را ارائه می دهند بهتر است افراد مشخص شده ای را هرزگاه با هماهنگی به منزل سالمند بفرستند که شناخت روی سالمند و مشکلاتش و ارتباط روانی بهتری هم با او داشته باشند .
ضرورت در دسترس بودن پزشک و پرستارمتخصص سالمند در منزل مهم است.
ویزیت در منزل شامل اعمال تشخیصی تخصصی نیست و پزشک سالمند در منزل بیشتر به تشخیص بالینی اکتفا دارد .
بهتر است مراقب مراقب سالمند در منزل حد اقل تحصیلات متوسطه داشته باشد .
مراقب هایی که برای ارائه خدمات پرستاری در منزل برای سالمند فرستاده می شوند، حتما باید تجربه کافی در مورد نگهداری از سالمند را داشته باشند.
انجام موارد درمان پرستار الزاما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشد چون بعضی از اعمال نگهداری مانند رگ گیری، پانسمان و… گرچه ممکن است توسط بهیار نیز انجام شود .
فیزیوتراپی هم جزو خدمات نگهداری سالمند در منزل است. البته فیزیوتراپی در منزل نیاز به کادر متخصص و دستگاه های کوچک و قابل حمل دارد که زیاد هم پیشرفته نیست. گاهی برای سالمندان با مشکل تنفسی فیزیوتراپی تنفسی نیاز است که آن نیز در منزل قابل انجام است. کاردرمانی هم برای سالمندان صورت می گیرد که با آموزش دادن به بیمار میباشد .
کاهش هزینه سازمان های بیمه گر با خدمات پرستاری در منزل ، پرستار در منزل
در کشورهای پیشرفته ویزیت پزشک و پرستار در منزل تحت پوشش بیمه است. برای هر سالمندی تیمی تشکیل شده و وضعیت او کاملا بررسی می شود. در کشور ما این خدمات هنوز تحت پوشش بیمه نیست و تلاش می شود تا بیمه ها چنین خدماتی را تحت پوشش در آورند. تجربه ثابت کرده است، خدمات پزشکی و پرستاری در منزل هزینه بیمه ها را به شدت کاهش می دهد. چون هزینه بستری سالمند در بیمارستان یا سپردن سالمند به خانه سالمندان هزینه بسیار بیشتری دارد به همین دلیل به نفع بیمه هاست که وارد این عرصه شوند.
تعیین نحوه رسیدگی به سالمند توسط تیم خدمات تک زنگ سلامت ، شرکت پرستاری سالمن
پرستاران تحصیل کرده معمولا نیاز به حضور مداوم در خانه سالمند ندارند چون همان طور که اشاره شد مراقب سالمند در منزل اعمالی مانند تزریق، سونداژ، تعویض پانسمان و… را انجام نمی دهند و بعد از اتمام کار می توانند منزل سالمند را ترک کنند ولی خدمات دیگری مانند تعویض پوشاک، تمیز کردن تخت بیمار هم وجود دارد که نیاز به پرستار آموزش دیده آکادمیک ندارند و یک فرد عادی هم می تواند به عنوان مراقب سالمند در منزل بر عهده بگیرد. بعضی از سالمندان مثل مبتلایان به آلزایمر نیاز به مراقبت دائمی دارند و اصلا نباید تنها گذاشته شوند.
موارد بالا در انتخاب مراقب سالمند در منزل بسیار اهمیت دارد و مرکز خدمات پرستاری فوق با رعایت موارد فوق سعی در بهبود شیوه خدمات به سالمندان عزیز کشورمان را دارد.

شرکت خدمات پرستاری سالمند در منزل - 5.0 out of 5 based on 3 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved