مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

خدمات پرستاری در منزل

  http://www.parastarha.com/

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، سید‌علی جواد موسوی، فوق‌تخصص ریه با اشاره به نقش مهم و تاثیرگزار مردم در کاهش آلودگی هوا گفت: در روزهایی که هوای شهر آلوده است بهتر است شهروندان از وسایل نقلیه عمومی، سوخت الکترونیکی و برقی استفاده کنند.

آلودگی هوا روی همه انسان‌ها تاثیر دارد، اما تاثیر منفی بیشتر روی کسانی است که مبتلا به بیماری ریوی هستند؛ مثل مبتلایان به آسم، برونشیت مزمن و آمفیزم‌. همچنین روی سلامت کودکان و سالمندان تاثیر منفی دارد‌. این افراد بیماری‌شان تشدید می‌شود.

ریه افرادی که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند با ریه افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند، متفاوت است، ادامه داد: آلودگی هوا عملکرد ریه‌ها را کاهش می‌دهد. آلودگی هوا باعث کاهش رشد ریه در کودکانی می‌شود که در محیط آلوده زندگی می‌کنند. چون ذرات هوا، میکروب‌ها را جذب می‌کند و با خودش میکروب را به ریه می‌برد و درنتیجه عفونت ریوی ایجاد می‌شود.

موسوی در برنامه رادیویی سلامت اظهارداشت: در روزهای آلوده، فضای داخل ماشین و منزل نیز آلوده است؛ ولی با رقت کمتر نسبت به محیط بیرون، بنابراین بهتر است بیماران در این روزها ترددشان کمتر شود. از ماسک  که از داروخانه تهیه کردند، استفاده کنند و ماسک‌ خود را هفته‌ای یک‌بار عوض نمایند. 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved