مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

#موسسه پرستاری از سالمند

موسسه پرستاری سالمند موسسه پرستاری از سالمند
تشخیص قارچ‌‌های خوراکی از انواع سمی بر مبنای مشخصات ظاهری آنها نظیر شكل، رنگ، بو و مزه کار مشكلی است که فقط توسط متخصصان و كارشناسان مجرب قارچ شناسی و گياه شناسی امكان پذير است.
ببرخی از سموم موجود در قارچ‌‌ها در برابر حرارت مقاوم ‌می‌باشند و در فرآیند پخت و پز قارچ بطور کامل از بین نمی‌روند و راهکارهای تشخیصی ارائه شده توسط افراد عادی برای تمایز قارچ‌‌های سمی ‌از نمونه خوراکی معتبر و قابل اعتنا نیست.
از مصرف قارچ‌‌های خودرو مخصوصا قارچ‌‌هایی که در کنار درختان خشک شده ‌می‌رویند و یا قارچ‌‌هایی که به صورت فله‌ای عرضه می‌شوند، خودداری کنند و فقط از قارچ‌‌های بسته بندی دارای مجوزهای سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در مراکز مجاز عرضه ‌می‌شوند، استفاده کنند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین تصریح کرد: مصرف قارچ‌‌های خودرو توسط پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی نشانه غیرسمی بودن قارچ برای انسان نیست.
در صورت مصرف قارچ و بروز علایم و نشانه‌‌های گوارشی از قبیل تهوع، استفراغ و اسهال از هرگونه خوددرمانی و درمان علامتی پرهیز کرده و بیمار را هرچه سریعتر به بیمارستان یا مراکز درمانی منتقل کنند و در صورت امکان، نمونه باقی مانده قارچ مصرف شده توسط بیمار را برای بررسی و شناسایی کادر پزشکی بیمارستان به همراه داشته باشند.

                                                                                         

اعلام نظر کارشناسی بابت مصرف قارچ خوراکی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved